------ -DOPRAVA PO ČR-

-----   DPD, Česká pošta

------od 2000 Kč - zdarma

- -------VÝDEJNÍ MÍSTA-

-----    Uloženka, Pošta

-----od 1500 Kč - zdarma

 

¨

 


Český med

Med je zdrojem energie pro činnost včelstva a částí včelí potravy.

Med je sladká, lepkavá tekutina z nektarů květin nebo medovice, která je zpracovaná včelami. Kromě jednoduchých cukrů jsou v něm i bílkoviny, minerály, vitamíny a další látky. Med je skvělý koktejl zdraví prospěšných látek. Patří k nejsilnějším přírodním antibiotikům. Než lidé začali vyrábět chemická antibiotika, byl med součástí každé domácí lékárny. Dodnes se podomácku používá při léčení dýchacích problémů. Celkově med posiluje imunitní systém a zlepšuje funkci vnitřních orgánů, vyživuje kůži a regeneruje. Med je považován za elixír mládí a dlouhověkosti.

Květový (nektarový) – přírodní koncentrát z květů rostlin. Je výborně stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů – glukózy a fruktózy, vhodný také pro děti a starší lidi. 

Květový (pastovaný) – přírodní speciálně upravený do pastové konzistence řízenou krystalizací. Zachovává si všechny chuťové i kvalitativní vlastnosti medu. Má světle bělavou až nažloutlou barvu, snadno se roztírá. Jakmile začne květový med krystalizovat, tak se několikrát denně zamíchá. Nic se nezahřívá, nepřidává. Takto mechanicky zpracovaný med neobsahuje žádné konzervační látky ani zahušťovadla.


MjUwYmJiM